Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurallar Ve Yardım

Kurallar Ve Yardım Empty Kurallar Ve Yardım

Mesaj tarafından Sebastian J. Slughorn Salı Tem. 01, 2008 10:51 pm

Yardım:
1.Kimse gerçek Harry Potter kitaplarında kullanılmayan soyadları seçemez.
2.Mevkiinize göre isim değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.Örn.Sihir Bakanı:Kingsley Shackleboth
3.Rpg kurallarına uyulmak zorundadır.Bir "Domuz Kafası"nda bir "Ortak Salon"da yazmayın
4.Profesörlere saygılı olun.Yaptığı hatalardan sorumlu olan Başprofesör'dür;ona bildirin
5.Oyunda 17 yaşından büyük olan herkesin bir evi olmak zorundadır.Sadece Profesörler malikanelerde kalabilir
6.Bir öğrenci başka bir öğrenciyle düello yapmak isterse,iki tarafın kabulü sonucu bir düello yapılır.
7.Düelloyu taraflardan biri kabul etmez ve diğeri ona saldırırsa,ceza alır.
8.Ruh Emicilerin bulunduğu yerlerde(daha sonra belirtilecek) yazı yazanlar oyundan 3 gün men edilir.(Hastanede dinlenmek zorundasınız)
9.Sihir Bakanlığı tüm yetkilere sahiptir ancak beğenmediğiniz bir kararı Müdüre iletim temyiz başvurusunda bulunabilirsiniz
10.Oyunda derece yükseltmek için pazar günleri saat 22.00-22.30 arası düello serbesttir.Kendi puanınızdan 50 az puanı olan birine saldıramazsınız.
11.Meslek sahibi olanlara meslek puanı verilecek ve belli puanları geçenler istediği bazı yerleri alma hakkı kazanacak
12.Kimse ikinci bir işte çalışamaz.
13.Meslek puanları ileride belirtilecek oyunun başında sohbet yerleri boş olacak.
14.Büyücü nişanı alabilmek için haftalık rpg başarı ödülünü 3 kez almış olmak gerekmektedir.3. Sınıf Merlin Nişanı,2. Sınıf Merlin Nişanı,1. Sınıf Merlin Nişanı
15.Öğrenciler sene içinde en az üç ders almak zorundadır.En azından birinde notu olağanüstü olmak zorundadır.(Sınıf geçebilmek için)
16.Seherbazlık(yani sihir bakanlığı çalışanı)için İksir,Ksks veya Biçim Değiştirme derslerinden en az birinden (okul sırasında) Olağanüstü almak zorunludur
17.Kazanılan her düello 5 yetenek puanı getirecek kaybedendense 2 puan silinecektir.
18.Bugünden itibaren meslek puanları verilecektir.Seçeceğiniz işte(Prof.,Seherbazlık,Barmenlik,Denetçilik,Temizlikçilik,Bekçilik,Tezgahtarlık veya Cellatlık) ilerilemek için belli meslek puanlarını geçmeniz gerekmektedir.Bu da bulunduğunuz işte ne kadar çalıştığınızla ilgilidir.
19.Bugünden itibaren Ölüm Yiyen olmak için ders konulmuştur.(Karanlık Sanatlar)Ölüm Yiyen olmak isteyen bir kişi;Karanlık Sanatlardan en azından Beklenenin Üstünde almak ve en azından bir başka derste Uygun notuyla geçmelidir.
20.Profesörlerin madalya alması için

150 meslek puanı:3.Sınıf Merlin Nişanı
250 meslek puanı:2.Sınıf Merlin Nişanı
350 meslek puanı:1.Sınıf Merlin Nişanı
450 meslek puanı:Büyüceşura(Büyücü Mahkemesi) üyeliği
500 meslek puanı:Büyüceşura Onursal Üyeliği

Mesleğinde yükselmek için

0-50 meslek puanı:Temizlikçi
50-150 meslek puanı:Garson
150-200 meslek puanı:Tezgahtar
200-300 meslek puanı:Bekçi
300-350 meslek puanı:Yardımcı Moderatör
350-450 meslek puanı:Moderatör
450-500 meslek puanı:İşletme Sahibi

Seherbazlık için

Memur:Ana seherbazlık derslerinden en az bir Olağanüstü
Denetçi:Aritmansi+Normal Seherbazlık derslerinden en az birinden Olağanüstü+en az 150 meslek puanı
Cellat:Ksksden Olağanüstü+Biçim Değiştirmeden en az Beklenenin Üstünde+Normal Seherbazlık derslerinden birinde Olağanüstü+en az 250 meslek puanı
Seherbaz:Tüm ana Seherbazlık derslerinden en az Beklenenin Üstünde ve 1 Olağanüstü+en az 350 meslek puanı

21.Meslekler ile ilgili açıklamalar

Temizlikçi:Her moderatör olmak isteyen büyücü temizlikçi olarak işe başlamak zorundadır.Belli bir puanı geçince isterse Garson olabilir
Garson:İkinci seviye eleman olup,daha çok sevilen bir iş olabilir.Belli bir puanı geçince Tezgahtar olunabilinir.
Tezgahtar:Üç Süpürge gibi bir yerde içki dışında satış yapanlara denir.Eğlenceli bir iş olduğu kesin.Ancak yükselmek isteyenler daha fazla puana ihtiyaç duyarlar.
Bekçi:Çoğu kişiye göre en zevkli iş.Sohbet etme olasılığı en yüksek iştir.Ama diyelim ki yükselmek istiyorsunuz.Evet bildiniz,yine puan Very Happy
Yardımcı moderatör:Asistan moderatör,geleceğin moderatörü.Çalış dostum biraz daha...
Moderatör:İşte aşmış kişilik...Sahibi olmak istediği dükkanda müdür.Biraz gayret...
İşletme sahibi:Bulunduğun yerin sahibi.Başka ne söylenebilir ki

Önce başaran alır.Felsefe bu Very Happy

22.Düello ve Uçuş eğitimi 1. sınıf öğrencileri için zorunludur
23.Zihinbend ve Zihnefend dersleri 4. sınıftan itibaren zorunludur

En son Sebastian J. Slughorn tarafından Perş. Tem. 03, 2008 10:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Sebastian J. Slughorn
Sebastian J. Slughorn
Müdür/İksir-Zihnebend-Zihinfend Prof./Gry.Bina Başkanı
Müdür/İksir-Zihnebend-Zihinfend Prof./Gry.Bina Başkanı

Asa : Anka Telinden Meşe Ağacı
Bağlı Olduğu Aile : Slughorn
Meslek : Müdür,İksir Prof.,Gryffindor Bina Başkanı
Yetenek :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

Derece :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

Meslek Puanı :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue500 / 100500 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

http://hogwartsworld.rpg-dynasty.com

Kurallar Ve Yardım Empty Geri: Kurallar Ve Yardım

Mesaj tarafından Severus Snape Perş. Tem. 03, 2008 10:45 am

acaba meslek alımlarını nezamn açıcan??
Severus Snape
Severus Snape
Ksks Prof./Sly.Bina Başkanı
Ksks Prof./Sly.Bina Başkanı

Asa : -Ölüm Krallığı-
Bağlı Olduğu Aile : Snape Ailesi
Meslek : K.S.K.S Profesörü & Slyt. Bina Sorumlusu
Yetenek :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

Derece :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

Meslek Puanı :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue15 / 10015 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

http://www.reelhogwarts.net/rpg

Kurallar Ve Yardım Empty Geri: Kurallar Ve Yardım

Mesaj tarafından Remus Lupin Perş. Tem. 03, 2008 1:04 pm

çok güzel bi site herkesi bekliyoruz 2008e damgasını vuracak bi site.... Very Happy Very Happy clown
Remus Lupin
Remus Lupin
Astronomi Prof/Düello Eğtimeni/Hufflepuff Bina Başkanı
Astronomi Prof/Düello Eğtimeni/Hufflepuff Bina Başkanı

Asa : Anka Gözyaşından Ceviz Ağacı
Bağlı Olduğu Aile : Lupin
Meslek : Astronomi Prof./Hufflepuff Bina Başkanı
Yetenek :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue250 / 100250 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

Derece :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue

Meslek Puanı :
Kurallar Ve Yardım Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kurallar Ve Yardım Right_bar_bleue