Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi

Aşağa gitmek

Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi Empty Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi

Mesaj tarafından Severus Snape Paz Tem. 06, 2008 11:41 pm

Tom Marvolo Riddle

Doğumu ve Ergenliği

Hikayeye göre; Lord Voldemort dünyaya Tom Marvoldo Riddle olarak 31 Aralık 1926'da, Londra'daki bir yetimhanede gelmiştir. Tom, Merope Gaunt adında bir cadıdan ve Tom Riddle adında bir muggleden doğmuştur. Merope, güçlü ve ünlü büyücü Salazar Slytherin'in soyundandır. Dumbledore göre, Merope çok yakışıklı olan Tom Riddle'ı kendisine bağlayabilmek için ona aşk iksiri verir ve bu iksirin yardımıyla Tom, Merope'yi de alarak uzaklara gider. Ve yine Dumbledore göre, Merope, hamile kaldıktan sonra Tom'un da onu sevdiğine inanmaya başlar ve Tom'a aşk iksiri vermeyi bırakır. Artık iksir almayan Tom, karısını ve doğmamış çocuğunu redderek onlardan kaçar. Merope'nin kocasına olan inancı yok olur. Kalbi kırılan Merope, bebeğini doğurduktan kısa bir süre sonra aynı yetimhanede ölür.

Küçük çocuk hayatının ilk 11 yılını bu yetimhanede geçirir. Daha küçükcükken kendindeki sihirli güçlerin farkına varır -özellikle psikokinezi ve olağanüstü duygusuzluk-. Dumbledore onu bulup Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na gelmesini teklif eder. Sonraları, Riddle kendini mükemmel bir öğrenci olarak lanse eder. Ama aynı zamanda çok sert ve kendini kızdıranlara zorbalık etmekten çekinmeyen biridir. Riddle, 5. sınıfta başkanlık yaptığı yıl; efsanevi Sırlar Odasının kapısını açar ve genç öğrencilerden Mızmız Myrtle'ı öldüren Basilisk serbest bırakır. Bu suçu Rubeus Hagrid'in üzerine atar.

Daha sonraları kendine Lord Voldemort takma ismini takar. Bu isim "Tom Marvoldo Riddle"'in anagramı olan "Adım Lord Voldemort"'dan türemiştir. Yakın takipçileri artık onu bu adla çaığırırlar. Bir yıl sonra, okuldaki 6. yılında, Voldemort babasını ziyarete, Little Hangleton'a gider. Aynı zamanda büyük babası annesi ve dayısının yaşadığı eski eve de gider. Geriye hayatta sadece dayısı Morfin kalmıştır. Voldemort, dayısının asasını çalıp öz babasını öldürür ve dayısının zihnindekileri değiştirir ve suçu kendisinin işlediğini itiraf etmesini sağlar. Morfin, Azkaban'da bu suçu işlemenin verdiği büyük gururla ölür.


Hortkulukları Takibi ve Yaratışı

Mezuniyetinden sonra o zamanın okul müdürü olan Profesör Dippet'a Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmenliği yapmak için teklifde bulunur. Fakat Müdür onu geri çevirir ve bir kaç yıl sonra tekrar başvurmasını söyler. Hemen akabinde öğretmenlerinin çok daha iyi şeyler beklediği Riddle, Borgin ve Burkes adında Karanlık Sanatlarla ilgili eski eserlerin satıldığı bir dükkanda satış elemanı olarak çalışmaya başlar. Kısa bir süre sonra ortadan kaybolur. Hepzibah Smith adında yaşlı bir kadını, iki sihirli eski eseri alabilmek için öldürmüştür. Bu eserler Salazar Slytherin'e ait olan bir madalyon ve Helga Hufflepuff'a ait olan bir kupadır. Muggle ailesini öldürdüğünde yaptığı gibi bu kez de suçu Hepzibah'ın evcini Hokey'in üzerine atar.

Riddle ortadan kayboluşundan sonra tamamen Karanlık Sihre dalar. Kendini ölümsüzleştirebilmek için adına hortkuluk denilen 6 nesne bulur ve ruhunu 7 parçaya bölerek bu nesnelere yerleştirir. Bu nesneler; kendi okul günlüğü, Marvolo Gaunt'un yüzüğü, Salazar Slytherin'nin madalyonu, Helga Hufflepuff'ın kupası, yılan Nagini ve Rowena Ravenclaw'ın tacıdır. Ve ayrıca Harry Potter'ın son kitabında yazdığına göre 7. hortkuluk Harry Potter'dır. Onyıl sonra ortaya çıktığında tüm bu işlemlerden dolayı korkunç şekilde Lord Voldemort'a evrimleştirmiştir. Voldemort tekrar okula döner ve bu kez okul müdürü olan Albus Dumbledore'e Karanlık Sanatlar öğretmeni olabilmek için teklifte bulunur. Dumbledore onu geri çevirir. Dumbledore, Voldemort'un okuldaki öğrecilere gücünü gösterebilmek ve Hogwarts'taki başka değerli eserleri bulabilmek amacıyla dönmek istediğinden şüphelenmektedir.Ve şüphesi doğrudur.İş istediği gece Ravenclaw'ın Tacını oraya saklamıştır.


İlk Savaş

1970 yılında Voldemort ve Ölüm Yiyenleri büyücülük dünyasında terör estirmeye başlarlar. Safkana takıntısı olan Voldemort Muggle doğumlu büyücüleri ortadan kaldırmak için onlara saldırır. Sonunda Voldemort ırk ayrımı yapmaksızın kendisine karşı olan herkesle; gözdağı vermekten, işkence etmekten ve öldürmekten kaçınmaksızın savaşmaya başlar. Voldemort bir grup ölüm yiyeni ile birlikte, Sihir bakanlığına sızabilmek için bakanlık çalışanlarına Imperius Curse(yapılan kişiyi kontrol altına alan affedilmeyen lanet) yaparlar. Korku, panik ve umutsuzluk tüm büyücü dünyasına yayılmışken, Dumbledore, Zümrüdüanka Yoldaşlığını kurar. Yoldaşlık İngiltere'nin en iyi seherbâzlarından oluşmuştur. Yoldaşlık, Voldemort'u ve yandaşlarını yakalayabilmek ya da öldürebilmek için durmaksızın çalışır.

1980'e kadar Sihir Bakanlığı ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı tarafından durdurulamayan Voldemort ve yandaşları, neredeyse tüm büyücülük dünyasını elegeçirmek üzeredir. Fakat Voldemort, tüm bunaları kaybetmesine neden olan bir hata yapar.


İlk Düşüş

Bir gece Dumbledore, Hogsmeade'deki Domuz Kafası'nda, kehanet öğretmeni olarak işe almak için Sybill Trelawney ile bir görüşme yapar. Dumbledore kadından etkilenmemiştir, taki Trelawney'nin birden bire gerçek bir kehanette bulunanakadar.

Karanlık Lord'u altedecek güce sahip olan geliyor...ona üç kez karşı çıkmış olanlardan, yedinci ay ölürken doğacak...ve Karanlık Lord bu erkek çocuğu kendi dengi olarak işaretleyecek, ama o, Karanlık Lord'un bilmediği bir güce sahip olacak...ve ikisinden biri diğerinin elinde ölecek, çünkü diğeri varlığını sürdürürken ikiside yaşayamaz... Karanlık Lord'u alt edecek güce sahip olan, yedinci ay ölürken doğacak...

Genç ölüm yiyen Severus Snape kehanete kulak misafirliği yapar. Fakat kehanetin "...Karanlık Lord bu erkek çocuğu kendi dengi olarak işaretleyecek..." kısmını duyamaz. Dumbledore Snape'yi fark ettiğinde, Snape Voldemort'un hayatını değiştirecek bu eksik bilgiyle birlikte kaçar.

Voldemort kehanetin haberini Snape'den aldıktan sonra kehanetin Neville Longbottom ya da Harry Potter'dan bahsettiğinin farkına varır. Her ikisi de Temmuz ayının sonunda doğmuştur. Her ikisininde ailesi Zümrüdüanka yoldaşlığındadır ve elinden üç kez ucucuna kurtulmuşlardır. Voldemort kehanetin Harry'den bahsettiğine karar verir. Saf kan olan Neville'i değil, belki de kendinden birşeyler bulduğu yarım kan Harry'i seçer. Voldemort Potter'ları öldürmeye niyetlenir, fakat Snape buna karşıdır, çünkü çocukluğundan beri komşusu Lily Evans'a(Lily Potter)'a aşıktır. Snape, kaçıp Dumbledore'a Voldemort'un planını anlatır. Dumbledore, Potter'ları evlerini bir sırtutucu ile gizlemeleri konusunda uyarır. James Potter sır tutucusu olarak Sirius Black'i düşünmektedir fakat son anda Sirius, daha az dikkat çektiğini düşündüğü Peter Pettigrew'in sır tutucusu olması teklifinde bulunur. Beklenmedik şekilde Peter Pettigrew'in Voldemort'a katılıp ölümyiyen olmasıyla Potter'ların sırrını Voldemort öğrenir.

Voldemort doğruca Godric's Hollow'a, kendisinin düşüşüne neden olacağını düşündüğü çocuğu, Harry Potter'ı öldürmeye gider. Voldemort James Potter'ı hemen oracıktı öldürür. Fakat sonra ölümcül bir hata yapar, Harry'nin annesine kenara çekilmesini söyler fakat Lily son ana kadar Harry'i sevgi ile korur. Voldemort Lily'i öldürmek istemez fakar teklifini reddedince onu da öldürür. Sonra Voldemort, asasını çocuğa çevirir ve ölümcül lanetini yapar fakat koruma sayesinde büyü sözcükler çocuğa çarpıp Voldemort'a geri döner, vücudunu ve evin bir bölümünü yok eder. Geri tepen büyü onu hayatta bırakır ama bir hayaetten faksız olarak. Hortkulukları ölümünü engellemiştir. Voldemort tarafından bilinmese de Dumbledore'nin tahminlerine göre Voldemort'un bazı güçleri bu olay esnasında Harry'e geçer. Bu dikkatsizlik Harry'i Voldemort'un bir hortkuluğu haline getirir onun güçlerini barındırmasını sağlar; örneğin yılanlarla konuşma yeteneği.

Güçü ve bedeni yok olan Voldemort yalnızca hayvanların bedenlerinde yerleşebilirözellikle de yılanların. Fakat bedenleri elegeçirilen hayvanların ömürleri kısalır. Voldemort Albania'daki karanlık ormana sığınır taki yandaşı Profesör Quirrell'in bedenine yerleşene kadar. Voldemort böylece İngiltereye geri döner, gücünü ve bedenini geri alma planlarına başlar. Fakat Hogwarts'ta Harry Potter tarafından durdurulur. Quirrel ölür, Voldemort ise tekrar bedensiz olarak kaçar ve Arnavutluk'taki ormana geri döner.


Geri dönüş

Bir yıl daha ormanda saklanan Voldemort, sonunda bir Ölüm Yiyen olan Kılkuyruk tarafından bulunur. Voldemort kısa bir süreliğine zayıf bir bedene kavuşur. Bu arada Kılkuyruk'un getirdiği Bakanlık cadısı Bertha Jorkins'ten Üçbüyücü Turnuvası'nı öğrenir. Hogwarts'a soktuğu adamı sayesinde Harry Potter'ın Turnuvaya katılmasını ve Üçüncü Görevde kupaya dokununca yanına gelmesini sağlar. Harry'in kanını alır ve tekrar bedenine kavuşur. Ardından Harry ile düelloya başlarlar. Fakat asaları kardeş oldukları için Priori İncantatem gerçekleşir ve Harry kurtulur.


Son Savaş ve Ölümü

Zümrüdüanka Yoldaşlığı Dumbledore'un ölümü üzerine Harry Potter'ı güvenli bir yere götürür. Voldemort Harry'i ele geçirmek ister fakat başaramaz. Bunun üzerine Bakanlık'a saldırır ve Bakanlık'ı ele geçirir. Harry ise arkadaşları ile birlikte Hortkuluk avına çıkarlar. Fakat kafası başka işlerle meşgul olan Voldemort sonunda Harry'nin Hortkuluklarının peşinde olduğunu anlar ve Hortkulukları kontrol etmeye başlar. Bu arada Harry son Hortkuluğu yok etmek için Hogwarts'a gider. Voldemort ordusu ile Hogwarts'ı kuşatır. Bu arada Lord Voldemort'un yanında son Hortkuluğu Nagini de vardır. Harry Neville'a Nagini'yi öldürmesini ister ve Neville de Lord Voldemort'un hazırlıksız yakalandağı bir anda Nagini'yi öldürür. Hortkulukların hepsi yok olmuştur. Artık düello vaktidir ve Voldemort ile Harry düello yaparlar. Voldemort'un laneti Harry'in lanetine çarpıp seker ve Voldemort'a çarpar. Böylece Voldemort ölür ve kaos ortamı son bulur.


Karakteri

*Ölümü zayıflık olarak görür, ona göre güç ölümsüzlüktür.(Bu yüzden hortkuluklarını yaratmıştır.)

*Kendi sihrinin ötesinde hiçbir gücün olmadığına inanır.

*Sinsi,zeki ve çalışkandır.

*Sırlarını kimseyle paylaşmaz.

*Asla arkadaş edinmez, hizmetkarları vardır.(Ölümyiyenler)

*Asla acımaz.

*O da Harry gibi bir çatalağızdır.(Dumbeldore, Voldemort Harry'e Avada Kedavra yaptığında bu gün Voldemeort'tan Harry geçtiğini düşünmektedir.)( Ama aslında Dumbldore un bilipte Harry e soylemediği Voldemort bilmeden Harry i Hortkuluk yapar yani ruhunu harry nin içine saklar bunun sonucunda voldemort özelliklerini alır daha detaylı bilgi için / Kitaba bakınız.)
Kısmen ölümsüzdür.(Hortkuluklar sayesinde)

*Zihnefendardır yani başkalarının zihninin içini görebilir. Aynı zamanda bir zihinbendardır ki bu da zihnini başkalarından saklama yetisidir

*Dumledore'dan sonraki en güçlü büyücüdür.

*Harry Potter'ın en azılı düşmanıdır.(Ve onun tarafından öldürülür)

*Binası Slytherin'dir.

*Yok olursa geri dönme yolları vardır.(Artık yoktur)

*Slytherin'in varisidir.

*Korktuğu tek büyücü Albus Dumbledore'du
Severus Snape
Severus Snape
Ksks Prof./Sly.Bina Başkanı
Ksks Prof./Sly.Bina Başkanı

Mesaj Sayısı : 54
Yaş : 67
Asa : -Ölüm Krallığı-
Bağlı Olduğu Aile : Snape Ailesi
Meslek : K.S.K.S Profesörü & Slyt. Bina Sorumlusu
Yetenek :
Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi Right_bar_bleue

Derece :
Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi Right_bar_bleue

Meslek Puanı :
Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi Left_bar_bleue15 / 10015 / 100Slytherin'in gelmiş geçmiş en başarılı öğrencisi Right_bar_bleue

Kayıt tarihi : 03/07/08

http://www.reelhogwarts.net/rpg

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz