Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ders 3(Yıldız Gözlemi)

Ders 3(Yıldız Gözlemi) Empty Ders 3(Yıldız Gözlemi)

Mesaj tarafından Remus Lupin C.tesi Tem. 12, 2008 5:45 pm

Lupin odaya gülümseyerek girer.Çünkü ilk defa akşam dersini işleyecekti.Öğrencilere bakar yine o uzun ve büyük kuleden aşağıya baktığını görür ve sıkıldıklarını anlar.

''evet çocuklar bu dersimizde sıkıcı şeyler değilde yıldız gözlemi yapacağız.bunun için sizi akşam çağırdım.''

Herkes sevindi ve birisinin sıralara basıp zıpladığını görür,sinirlenir ve in bakayım aşağıya der.Moralini bozmak istemez evet çocuklar teleskopun yanına gelin ama ilk önce teleskopsuz bakmanızı istiyorum der.Bir öğrenci öğretmenim şu hızlı hızlı kalp gibi atan yıldızın adı ney der.Profesör lupin yıldıza bakar ve o bir Pulsar der.Pulsar nasıl bir yıldız diye bir soru daha yöneltir öğrenci.Lupin ''Pulsar (atarca) "kalp gibi atan" anlamına gelmektedir. İngilizcede "kalbin atması" anlamına gelen "pulsate" kelimesinden türetilmiştir. Pulsarlar, içinde bulundukları nebulaların çekirdeği ve kalbi hükmünde oldukları kadar, kalp atışları gibi muntazam fasıllarla (ritimlerle) uzaya radyo dalgaları gönderen nötron yıldızlarıdır der.Başka bir öğrenci söze atlar ilk kim keşfetmiştir pulsarı bay lupin der.Lupin öğrenciye bakar ve ilk yanlış hatırlamıyorsam Jocelyn Bell Burnell ve Antony Hewish tarafından keşfedilmiştir der.

Sonra herkesi teleskoptan baktırır,baktırdıktan sonra ödevlerini vermek için hazırlandı ödevinizi veriyorum:Mars incelemelerini araştırın ve bana öm ile atın resim koymayı unutmayın der.

Öğrencilerin çıkmasını bekler ve öğrenciler çıktıktan sonra kitaplarını toplamaya başlar.Kitaplarını topladıktan sonra odadan çıkar ve kapıyı kilitleyip gider...
Remus Lupin
Remus Lupin
Astronomi Prof/Düello Eğtimeni/Hufflepuff Bina Başkanı
Astronomi Prof/Düello Eğtimeni/Hufflepuff Bina Başkanı

Asa : Anka Gözyaşından Ceviz Ağacı
Bağlı Olduğu Aile : Lupin
Meslek : Astronomi Prof./Hufflepuff Bina Başkanı
Yetenek :
Ders 3(Yıldız Gözlemi) Left_bar_bleue250 / 100250 / 100Ders 3(Yıldız Gözlemi) Right_bar_bleue

Derece :
Ders 3(Yıldız Gözlemi) Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Ders 3(Yıldız Gözlemi) Right_bar_bleue

Meslek Puanı :
Ders 3(Yıldız Gözlemi) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ders 3(Yıldız Gözlemi) Right_bar_bleue

- Similar topics