Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1. sınıfların 3. dersi

1. sınıfların 3. dersi Empty 1. sınıfların 3. dersi

Mesaj tarafından Albus Dumbledore Perş. Tem. 17, 2008 8:54 am

Somurtarak odasına geçti ve bir tomar parşömen alarak dışarı çıktı. parşömenleri masasına koydu. asasının bir hareketiyle parşömenler sıralara dağıldı. Biraz sonra öğrenciler gelmişti. Derse başladı
"Geçen dersten hiç memnun kalmadım. Bu haftaki ödevleri de yapmazsanız bazı arkadşlar sınıfta kalacak seviyeye düşebilir. Dikkatli olun!!" dedikten sonra konuşmaya devam etti.
"bu hafta accio, depulso ve alohomora büyülerini öğreneceğiz. Şimdi parşömenlerini okumaya başlayın."
parşömende yazanlar şöyleydi:

"#accio#
Accio büyüsü diğer adıyla çağırma büyüsüdür. Günlük hayatta çok fazla işinize yarayacaktır.
komutu: accio ...
(büyü isminden sonra çağıracağınız nesnenin adını söylerseniz nişan almak zorunda kalmazsınız.)
$depulso$
Accio büyüsünün tam tersidir. Diğer adı uzaklaştırma büyüsüdür. Yine günlük hayatta çok işinize yarayacaktır.
komutu: depulso ...
(Büyü isminden sonra uzaklaştıracağınız nesnenin adını söylerseniz nişan almak zorunda kalmazsınız.)
£Alohomora£
kilit açma büyülerine ilk örnektir.Her türlü kapı ve pencereyi açar. Tabii söz konusu kapı daha özel bir büyüyle korunmuyorsa. Daha birçok çeşidi vardır bunlar 3. sınıf büyüsüdür."

"Okumayı bitirdiğinize göre dersimize başlayalım. önce Accio."masasının yanına geldi, asasını masasına dokundurdu ve bütün sıralarda olduğu gibi kendi masasında da kocaman bir tüy oluştu. Masasından iki adım geri çekildi ve
"Accio tüy!" tüy iple bağlanmış gibi samuele doğru yaklaştı. Avucunu açtı ve tüy oraya kondu.
"Gördüğünüz gibi. Şimdi bu büyüyü sizin yapmanızı istiyorum. Hadi büyüyü ilk önce başaran kişi benden +5 puan kazanır."
Herkes denemeye başladı.ama başaran olmadı.
"çocuklar ilk dersimde de dediğim gibi asanıza emir vermeniz gerekiyor."
bir çocuk başarmıştı.
"evet ...ya 5 puan gidiyor. Büyüyü çalışın son dersimizde bunları uygulayacağız."
"Şimdi Depulso büyüsünü öğreneceğiz. Accio ile yaptığınız hareketleri tersten yapacaksınız mutlaka başarılı olursunuz."
"Depulso tüy!" tüy masaya tekrar kondu.
"Bu büyü üzerinde fazla durmuyorum Alohomora büyüsüde kilit açmaya yarıyor." asasını masasına dokundurdu tüm masalarda kilitler oluştu.
"alohomora!" kilit açılmıştı. "bunları yapmaya çalışın. içeri gidiyorum ben . ve mutlaka ödevleri yapın!" dedi "ödeviniz accio, depulso ve alohomora büyülerini araştırın! saat çalınca dışarı çıkabilirsiniz." dedi ve içeri girdi. zil çalınca bütün öğrenciler dağıldı.
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore
Profesör
Profesör

Asa : ~Ejder Nefesi~
Bağlı Olduğu Aile : Dumbledore
Meslek : Tılsım Profesörü
Yetenek :
1. sınıfların 3. dersi Left_bar_bleue150 / 100150 / 1001. sınıfların 3. dersi Right_bar_bleue

Derece :
1. sınıfların 3. dersi Left_bar_bleue10 / 10010 / 1001. sınıfların 3. dersi Right_bar_bleue

Meslek Puanı :
1. sınıfların 3. dersi Left_bar_bleue15 / 10015 / 1001. sınıfların 3. dersi Right_bar_bleue

http://www.catlakkazan.net

- Similar topics