Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Akademisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1.Ders [1 hafta açık kalacaktır]

1.Ders [1 hafta açık kalacaktır] Empty 1.Ders [1 hafta açık kalacaktır]

Mesaj tarafından Severus Snape Cuma Tem. 04, 2008 6:57 pm

Dersliğin kapısını açtı ve içeriye girdi. Onun içeriye girmesiyle birlikte sınıfta bir sessizlik oldu. Öğrencilerin hepsi bakışlarını ona dikmişlerdi. Biraz heyecanlı biraz itaatkar ve biraz ürkek bakışlardı bunlar.

“ Eminim birçoğunuz beni tanıyordur. Ama ben yinede kendimi tanıtayım. Adım Severus Snape. Siz bana Profesör Snape diyeceksiniz. Anlaşıldı mı?”

Bakışlarını öğrencilerinin üzerinde dolaştırdı. Öğrenciler onun kötü bakışlarına hala alışamamıştı anlaşılan

“Şimdi kendimi tanıttığıma göre bu günkü dersimizden bahsedeyim biraz. Öncelikle ilk günden büyü öğretmeyeceğim. Bunu şimdiden söyleyeyim.”

Öğrencilerinin çoğunun bu sözleri karşısında somurttuğunu fark etti. Ama bu Alex’i hiç etkilemedi.

“Bu gün sizlere kara büyünün ne olduğunu anlatacağım. Evet… Kara Büyü sözlerine ‘Lanet’ diyoruz. Tipik Karanlık Büyü sözleri asanın silah gibi kullanılmasıyla yapılan Saldırgan büyülerdir. Lanetlerin açığa çıkardığı enerji, nüfuz eden kişide ya da şeyde sihirsel olarak fiziksel zarara yol açar. Uğursuzluk büyüleri diğer Karanlık Büyülere göre farklıdır. Bu tür büyüler hedefine daha az zarar verirler. Bu büyülerin Karanlık Büyü olması gerekmez. Bu büyüyü yapan büyücünün maksadına bağlıdır.

Kara Büyüler normal lanetlerden daha öte bir şeydir. Bu tür büyülerin maksadının kötü olmasını ve özgür irade ile yapılmasını gerektirir Ör. Imperius Lanet.; yada o kişiyi öldürmesi gerekir. Ör. Avada Kedavra Laneti.Bu tür büyüler gerçekten Kara Büyü içerir. Karanlık Büyüler, basit lanetlerin çok daha fazlasıdır.”

Severus sözlerini tamamladıktan sonra öğrencileri süzdü ve devam etti.

Bu günlük bu kadar yeterli. Şimdi ödevinizi veriyorum. Üç affedilmez laneti işlevleriyle birlikte yazacaksınız.”

Severus sözlerini tamamladıktan sonra sınıftan çıktı.

RPO:Ödevler öm ile gönderilecektir. Adınızı Soyadınızı ve binanızı yazmayı unutmayın. Unutursanız ödeviniz geçersiz sayılır. Kurallarım bölümünden nelere dikkat ettiğimi öğrenbilirsiniz.
Severus Snape
Severus Snape
Ksks Prof./Sly.Bina Başkanı
Ksks Prof./Sly.Bina Başkanı

Asa : -Ölüm Krallığı-
Bağlı Olduğu Aile : Snape Ailesi
Meslek : K.S.K.S Profesörü & Slyt. Bina Sorumlusu
Yetenek :
1.Ders [1 hafta açık kalacaktır] Left_bar_bleue150 / 100150 / 1001.Ders [1 hafta açık kalacaktır] Right_bar_bleue

Derece :
1.Ders [1 hafta açık kalacaktır] Left_bar_bleue10 / 10010 / 1001.Ders [1 hafta açık kalacaktır] Right_bar_bleue

Meslek Puanı :
1.Ders [1 hafta açık kalacaktır] Left_bar_bleue15 / 10015 / 1001.Ders [1 hafta açık kalacaktır] Right_bar_bleue

http://www.reelhogwarts.net/rpg

- Similar topics